Czy aktualna polityka rzadu Beaty Szydlo doprowadzi kraj do recesji gospodarczej?

Czy aktualna polityka rzadu Beaty Szydlo doprowadzi kraj do recesji gospodarczej?

Sie 27

Czy aktualna polityka rzadu Beaty Szydlo doprowadzi kraj do recesji gospodarczej?

Te same cechy, które sprawiają, że każdy dobry przywódca powinien być obecny w dobrym prezydentem. Na przykład:

1. silnej woli. Prezydent musi narzucić swoją wolę wobec opozycji ze swoich najbardziej zaufanych doradców, gdy jego przeczucie mówi, że ma rację. Eisenhower wysłał wojska na południu nałożyć nową ustawę federalną dotyczącą zakończenia segregacji w szkołach publicznych.[insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_2’];[/insert_php]

2. Skłonność do podejmowania ryzyka. John F. Kennedy zarządził blokadę Kuby w celu uniemożliwienia dostępu statków [insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_1’];[/insert_php] radzieckich. Ten incydent mógł przerodziła się poważnej konfrontacji między tymi dwoma krajami.

3. etycznych. Etyka powinna kierować każdą jego decyzję. William Jefferson Clinton pokazał brak etyki, zarówno w wypadku Monica Lewinsky i jego ostatniej chwili ułaskawienie mężczyzny oskarżani, Marc Rich. Prezydencja nie może być skalane przez działania, które zdradzają zaufanie narodu amerykańskiego w tej szlachetnej instytucji.

4. charyzmatyczny. Choć nie jakości musi, charyzma pomógł niektórzy prezydenci zdobyć poparcie wśród Amerykanów dla swoich kluczowych decyzji. FDR ocynkowane obywateli płci męskiej do łączenia sił zbrojnych, kiedy wygłosił słynne przemówienie „dzień hańby”. John F. Kennedy przekonał kierownictwo radzieckie, że nigdy nie będzie z powrotem w dół jako naród w obliczu podczas kryzysu rakietowego. On również dał ogromny impuls do programu kosmicznego, który zakończył się naszym lądowania na Księżycu.

5. Doświadczony negocjator. George W. Bush i jego gabinet umieszczone agresję przed rozpoczęciem negocjacji, w wyniku czego całkowicie bezużyteczne wojny, bardzo słaby wizerunek na arenie międzynarodowej i chwiejącego się gospodarki. Nixon Z drugiej strony, gdy brakuje wartości etyczne, udowodnił swoje umiejętności negocjacyjne w zakończeniu wojny w Wietnamie oraz w nawiązywaniu relacji z Chinami.
[insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚autor’];[/insert_php]
– autor artykułu