Nie tylko umowa o pracę

Kiedy decydujesz się na to, żeby nawiązać stosunek prawny z pracodawcą, powinieneś ubiegać się o to, żeby czynności, które masz z racji pracy zawodowej dla niego wykonywać zostały obowiązkowo uregulowane pod kątem formalnym, czyli żeby sformułowana została umowa prawna a więc dokument prawny, jaki da obu stronom, a pracownikowi w szczególności, poczucie bezpieczeństwa i gwarancję, że nie zostanie on Dobry trener personalny oszukany. Niemniej jednak, w dzisiejszej Polsce istnieje szereg różnorodnych rodzajów umów jakie są zawierane na linii pracownik – pracodawca i możliwości w tym przypadku jest kilka. Rynek pracy ulega ogromnie dynamicznym zmianom, dlatego nie powinno nas dziwić w żadnym stopniu to, że wraz z biegiem czasu dopuszczalne są także do obrotu umowy cywilnoprawne, gdyż standardowa umowa o pracę składka oc ac jest bardzo wiążącym dokumentem prawnym.
Zacznijmy może od tego, że umowa o pracę to nie jedyna dopuszczalna opcja zatrudniania w pełni zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy.

Równie popularne, o ile nawet nie znacząco częściej podpisywane, okazują się umowy o dzieło czy umowa zlecenie. W przypadku umowy w tym wymiarze, warto wspomnieć, że jest to wykonywanie obowiązków zawodowych często tych samych, ale na przykład w dowolnie wybranym przez pracownika wymiarze czasowym, a do tego także wynagrodzenie jest zawsze płacone jednorazowo po wykonaniu dzieła. W przypadku zlecenia może być opłacone z góry czy też płacone stopniowo, zaliczkowo. Musimy także wspomnieć, że umowy cywilnoprawne są o wiele bardziej elastyczne.

Zobacz stronę autora: kup ubezpieczenie online